IBM SAN Volume Controller (SVC)
system pamięci masowej klasy korporacyjnej. Bazuje na oprogramowaniu IBM Spectrum Virtualize i wchodzi w skład rodziny produktów IBM Spectrum Storage. Systemy SVC radzą sobie z ogromnymi ilościami danych z aplikacji mobilnych i społecznościowych, sprzyjają błyskawicznym i elastycznym wdrożeniom usług w chmurze, a także zapewniają wydajność i skalowalność niezbędne do wydobywania informacji z najnowszych analiz.
IBM Storwize
rodzina systemów pamięci masowych. Mogą być zrealizowane w całości w technologii flash lub hybrydowe. Obejmują szeroką gamę systemów pamięci masowych, które oferują funkcję kompresji i inne zaawansowane możliwości, a ponadto charakteryzują się łatwością wdrożenia i pomagają rozwijającym się przedsiębiorstwom kontrolować koszty.
IBM Spectrum Protect
pozwoli zapewnić bezpieczeństwo kopiom zapasowym. Ułatwia ochronę danych przechowywanych w środowiskach fizycznych, wirtualnych, zdefiniowanych programowo i chmurowych. IBM Spectrum Protect usprawnia administrowanie kopiami zapasowymi, zwiększa wydajność, pozwala skalować ilość przetwarzanych danych i oferuje zaawansowane funkcje. Współpracuje z IBM Spectrum Protect Plus, umożliwiając łatwe i szybkie zabezpieczenie maszyny wirtualnej za pomocą dającego się przeszukiwać katalogu i mechanizmów administrowania w oparciu o role.
IBM Spectrum Protect Plus
opracowane z myślą o środowiskach wirtualnych rozwiązanie, które pozwala zabezpieczyć dane i zadbać o ich dostępność. Jego wdrożenie to kwestia minut, a środowisko pracy można zabezpieczyć w ciągu godziny. Produkt ułatwia ochronę danych przechowywanych w środowiskach fizycznych, wirtualnych, zdefiniowanych programowo i chmurowych.
Taśmowe pamięci masowe IBM
zapewniają wyjątkowo ekonomiczne przechowywanie danych. Charakteryzują się skalowalnością, wytrzymałością, bezpieczeństwem i energooszczędnością, a jednocześnie znacznie niższym kosztem niż inne nośniki. Dzięki oprogramowaniu IBM Spectrum Archive z taśm korzysta się równie łatwo, jak z dysków. Taśmy nie muszą być wolnym rozwiązaniem. Testy potwierdzają, że połączenie taśm, pamięci masowych flash i pamięci masowej zdefiniowanej programowo w jednym niedrogim rozwiązaniu, przynosi wymierne korzyści.
Eksperci z Centrum Danych Asseco Data System doradzą, jakie rozwiązania będą najlepsze dla Twojej firmy